Nowoczesny standard i otwarta przestrzeń coraz bardziej pożądane przez nabywców

Wielu z nas poszukując swoich własnych „czterech kątów” pierwotnie tworzy w głowie ich wizję wraz z określeniem parametrów jakie powinna oferować wymarzona nieruchomość tak aby jak najlepiej spełniała nasze wymagania.
Przecież ma ona nam służyć przez sporą część życia. Ma także gwarantować komfort, który z każdym kolejnym dniem będzie utwierdzał nas w przekonaniu o tym jak dobrą decyzję podjęliśmy decydując się na zakup właśnie tego, wybranego spośród setek ofert na rynku, domu czy mieszkania.

Określamy więc parametry które pomogą nam przebić się przez gąszcz ofert i poświęcić większą ilość cennego czasu jedynie tym ofertom, które wspomniane kryteria spełniają.

A więc na, co zwracamy uwagę przy przeglądaniu ofert? Z pewnością założenia, które większości z nas przyjdą od razu do głowy to:

  • lokalizacja,
  • rodzaj budynku,
  • piętro,
  • ilość pokoi,
  • powierzchnia,
  • standard.

To, podstawowe opcje, według których poszukujemy tych najbardziej mieszczących się w kręgu naszych zainteresowań ofert. Zresztą opcje te są już pewnym standardem, narzucanym nam także przez portale z ofertami nieruchomości, które wyposażone są w wyszukiwarki o bardzo zbliżonej funkcjonalności.

A gdyby tak zmienić priorytety i przytoczoną powyżej listę odwrócić?
Jak często naprawdę zastanawiamy się nad jakością jaką zagwarantuje nam dana nieruchomość?

Zakup mieszkania czy domu jest przecież decyzją o tym gdzie będziemy spędzać zdecydowaną większość wolnego czasu. Zakupiona nieruchomość to również miejsce spotkań ze znajomymi czy rodziną. Wnętrze naszego lokum to w pewnym sensie także wizytówka odzwierciedlająca nas samych.
A przy okazji, czy cokolwiek jest w stanie zapewnić nam taką satysfakcję jak uznanie wśród znajomych podziwiających nasze własne „m”?

Zmiana w podejściu do zakupu nieruchomości jest u nas coraz bardziej widoczna. Coraz częściej zwracamy uwagę na to jaką przestrzeń do życia oferuje nam dana nieruchomość. Jednocześnie zauważalna jest przychylność nabywców nieruchomości do nowatorskich rozwiązań.
Przykładem niech będzie aneks kuchenny, który często staje się częścią równie reprezentacyjną jak salon. Oczywiście, nadal funkcjonują opinie o braku funkcjonalności otwartych kuchni, choćby przez brak separacji zapachów wydobywających się stąd do pozostałej przestrzeni mieszkania. Z drugiej jednak strony wiele osób, korzystając z dobrodziejstw technologii i stosując odpowiednią wentylację, eliminuje problem zyskując jednocześnie zupełnie inne poczucie kubatury wnętrza.

Oczywiście aneks kuchenny w nowoczesnych mieszkaniach,to jedynie najpopularniejszy przykład wyłamywania się ze standardów stosowanych przed laty. Metod na „powiększenie” powierzchni jest naprawdę wiele, co samo w sobie jest przykładem popytu na tego typu rozwiązania.

Inną coraz ważniejszą kwestią na którą zwracamy uwagę, jest jakość zastosowanych w nieruchomości materiałów. Mowa tu nie tylko o rodzaju budulca czy typie dachówki, w kupowanym domu.
Na rynku wtórnym, coraz częściej zwracamy uwagę na całokształt zastosowanych rozwiązań od rodzaju okładzin podłogowych po jakość mebli w zabudowie czy kolory ścian.

Przez okres ostatnich kilku lat utarły się pewne standardy dotyczące aranżacji nowoczesnych wnętrz.
Wykorzystywanie neutralnych barw jak kolory drewna czy odcienie szarości, wykonywanie mebli z lakierowanymi frontami, czy stosowanie polerowanego gresu zamiast standardowej glazury i terakoty, to tylko niektóre przykłady ponadczasowych rozwiązań. To właśnie dzięki ich nieprzemijalności, mamy dziś szansę znaleźć nieruchomość, która trafi również w nasze gusta i pozwoli się wprowadzić bez konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków.

Jak mógłby wyglądać przykład takiego ponadczasowego mieszkania w Gorzowie? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

Dodaj komentarz